Etihad Aviation Group i Lufthansa Group rozszerzają współpracę.
środa, 01 lutego 2017 17:43

Etihad Aviation Group i Lufthansa German Airlines, członek największej grupy lotniczej w Europie, ujawniły dziś szczegóły nowego komercyjnego partnerstwa. Dwie grupy lotnicze zawarły wartą 100 mln dolarów umowę w zakresie cateringu i podpisały Memorandum of Understanding (protokół ustaleń) na współpracę w zakresie utrzymania, konserwacji i naprawy floty.

 

20170201 Etihad LH Group 1200

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Abu Zabi, prezesi obu grup ujawnili szczegóły planów dotyczących poszerzonej współpracy komercyjnej.

 

Partnerstwa są trzonem naszej strategii i pozostaną dla nas fundamentalne w efektywnym działaniu w tym złożonym i konkurencyjnym globalnym środowisku – powiedział James Hogan, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Etihad Aviation Group.

 

Nasza współpraca z jedną z najbardziej rozwiniętych i rozpoznawalnych marek w branży lotniczej stanowi niezaprzeczalnie najważniejsze nie udziałowe partnerstwo (non-equity), jakie kiedykolwiek ogłosiliśmy – dodał.

 

To partnerstwo jest platformą do znacznie szerszej współpracy dla naszych dwóch organizacji. Pokazuje także zaangażowanie Zarządu Etihad Aviation Group i Abu Zabi w rozwój europejskiej strategii – podsumował.

 

A321 PZO

 

Cieszymy się z możliwości wzmocnienia naszej współpracy z Etihad Aviation Group. Razem możemy stworzyć wartość dodaną dla naszych klientów i udziałowców. Partnerstwo z Etihad Aviation Group idealnie wpisuje się w globalną strategię Lufthansa Group, zarówno dla naszych linii pasażerskich, jaki i spółek usługowych – powiedział Carsten Spohr, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Lufthansa Group.

 

Podczas trwania czteroletniego kontraktu, firma cateringowa Lufthansy LSG Sky Chefs, będzie świadczyć usługi cateringowe dla Etihad Airways w 16 miastach na terenie Europy, Azji i obu Ameryk. Tym samym, LSG stanie się największym dostawcą usług cateringowych dla narodowej linii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, poza bazą w Abu Zabi.

 

Etihad Aviation Group i Lufthansa Technik (LHT) podpisały również protokół ustaleń dotyczący współpracy w zakresie usług konserwacji i napraw floty w Etihad Airways i liniach udziałowych, a także o możliwości współdziałania z Etihad Airways Engineering.

 

23378

 

Etihad Airways i Lufthansa będą szukać dalszych możliwości współpracy na wielu polach, w tym w zakresie operacji frachtowych oraz pozyskiwania klientów i usług pasażerskich, aby zwiększyć swoją konkurencyjność zarówno na rynku europejskim, jak i globalnym.

 

Od dzisiaj, 1 lutego, w sprzedaży są już rejsy między Abu Zabi i Niemcami, zgodnie z wcześniej ogłoszonym porozumieniem o współdzieleniu kodów rejsów. Kod „LH" Lufthansy znajdzie się na dwóch rejsach dziennie Etihad Airways pomiędzy Abu Zabi a Frankfurtem i Monachium. Kod „EY" Etihad będzie widoczny na rejsach międzykontynentalnych Lufthansy z bazy we Frankfurcie, biznesowej i handlowej stolicy Niemiec, do Rio De Janeiro w Brazylii i stolicy Kolumbii, Bogoty, po uzyskaniu akceptacji rządowej.

 

Porozumienie codeshare powiększy globalną siatkę obu przewoźników, dając Lufthansie lepszy dostęp do ważnych rynków na subkontynencie indyjskim przez Abu Zabi, a Etihad zyska dostęp do Ameryki Południowej przez Niemcy.

 

W celu zapewnienia wygody pasażerom, linie z Abu Zabi przeniosą swoje miejsce operowania na lotniskach przesiadkowych Lufthansy – z Terminalu 2 do Terminalu 1 we Frankfurcie oraz z Terminalu 1 do Terminalu 2 w Monachium.

 

Lufthansa Group w grudniu 2016 roku podpisała umowę z linią airberlin, w której Etihad Airways Aviation Group posiada 29% udziałów, na wynajem 38 samolotów. Linia Eurowings, przewoźnik Lufthansy na trasach bezpośrednich, będzie korzystać z 33 z tych maszyn, natomiast Austrian Airlines, z pozostałych 5. Umowa pomiędzy Eurowings i airberlin, podpisana 16 grudnia 2016, będzie obowiązywać przez 6 lat, począwszy od 10 lutego 2017 roku kiedy pierwszy samolot rozpocznie operacje dla Eurowings.

 

A343-Lufthansa MKO

 

Lufthansa Group

Lufthansa Group jest globalną grupą lotniczą podzieloną na trzy strategiczne obszary: Przewoźnicy Portów Przesiadkowych, Biznes Bezpośredni oraz Firmy Usługowe. Przewoźnicy sieciowi Grupy, ze swoimi markami premium – Lufthansą, SWISS i Austrian Airlines, obsługują trasy ze swoich portów przesiadkowych we Frankfurcie, Monachium, Zurychu i Wiedniu. Dzięki marce Eurowings, Grupa oferuje również bezpośrednie połączenia krótko- i średniodystansowe na rosnącym rynku podróży prywatnych. Firmy usługowe to z kolei światowi liderzy w swoich obszarach – m.in. Cargo, MRO, Catering. Przewoźnicy Lufthansa Group obsługują obecnie 255 kierunków w 101 krajach (zima 2016/2017). Łącznie flota Grupy liczy ok. 600 maszyn, a do roku 2025 dostarczonych będzie kolejnych 214 – w tym A350 i A321. Więcej informacji: LH.com.

 

Etihad B789 AKU

 

Etihad Aviation Group

Etihad Aviation Group (EAG) to zróżnicowana globalna grupa lotnicza i podróżnicza, składająca się z pięciu segmentów biznesowych – Etihad Airways, narodowego przewoźnika Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Etihad Airways Engineering, Etihad Airport Services, Hala Group oraz Airline Equity Partners. Grupa ma mniejszościowe udziały w siedmiu liniach: airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia oraz szwajcarskich Darwin Airline, w sprzedaży jako Etihad Regional.

 

Z bazy w Abu Zabi, Etihad Airways lata lub ma w planach latać do 110 miejsc (ruch pasażerski i cargo) na Bliskim Wschodnie, w Afryce, Europie, Azji, Australii i obu Amerykach. Linia posiada flotę składającą się z ponad 120 Airbusów oraz Boeingów, złożyła także zamówienie na 204 nowe maszyny, w tym 71 Boeingów 787s, 25 Boeingów 777Xs, 62 Airbusy A350s oraz 10 Airbusów A380s. Więcej informacji: etihad.com.

 

Źródło: Lufthansa GroupAdd this to your website