Wyjątkowa prezentacja nowego A350-900 Lufthansy
piątek, 03 lutego 2017 18:37

Nowy A350-900 Lufthansy został wczoraj zaprezentowany w Monachium podczas oficjalnej ceremonii w hangarze Lufthansa Technik przy spektakularnym 10-minutowym pokazie świateł. Przy obecności 2000 pracowników i gości, najbardziej zaawansowana na świecie maszyna dalekiego zasięgu została ochrzczona imieniem Norymberga. Starszy burmistrz Norymbergi, Dr Ulrich Maly, został ojcem chrzestnym maszyny.

 

LH A350-900 Roll-in

 

Zebrani wysłuchali także wystąpień Carstena Spohra, Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Lufthansa Group, Dra Markusa Södera, Ministra Finansów Bawarii, Dra Michaela Kerkloha, Prezesa Zarządu Portu Lotniczego w Monachium oraz Thomasa Endersa, Prezesa Zarządu Airbusa.

 

Dzięki A350-900, wprowadzamy 2-litrową flotę, kamień milowy w naszej strategii, który jest przełomową zmianą na trasach międzykontynentalnych – powiedział Carsten Spohr.

 

Większy komfort na pokładzie.

Większe poczucie komfortu w chmurach – najbardziej zaawansowana na świecie maszyna międzykontynentalna dostarczy pasażerom wyższego komfortu i więcej przestrzeni na pokładzie we wszystkich klasach podróży, dzięki czemu dotrą do swych destynacji bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Kluczowe elementy kabiny zostały przearanżowane tak, aby podróż A350-900 była jeszcze przyjemniejsza.

 

LH A350-900 większy komfort na pokładzie 1200

 

Samoobsługa w Klasie Biznes.
Lufthansa oferuje pasażerom Klasy Biznes usługę, z której można korzystać pomiędzy posiłkami. W nowo zaprojektowanym obszarze do samoobsługi pasażerowie będą mogli w dowolnym momencie poczęstować się napojami i przekąskami. Jednocześnie nadal będą mieć możliwość zamówienia drinków na swoje miejsce u personelu pokładowego.

 

LH A350-900 system oświetlenia 3

 

Nowe fotele Klasy Ekonomicznej.
A350-900 to również bardziej komfortowe siedzenia w Klasie Ekonomicznej. Fotele, wyprodukowane przez Zodiac Seats, mają specjalną, ergonomiczną tapicerkę, a przestrzeń na rzeczy osobiste została zwiększona. W kabinie zostały użyte różne odcienie błękitu, jaśniejsze w stronę centralnej części.

 

LH A350-900 system oświetlenia 2

 

Rozrywka na pokładzie.
System rozrywki pokładowej w A350-900 jest nowoczesnym rozwiązaniem ze względu na zakres dostępnych funkcji. Po raz pierwszy pasażerowie będą mogli dokonać wyboru multimediów w domu, jeszcze przed podróżą i dodać je potem na pokładzie do listy odtwarzania. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy pobrać aplikację 'Lufthansa Companion App' na swoje urządzenie mobilne. Program oferowany w samolocie będzie dostępny na okres do sześciu tygodni przed wylotem. Będąc już na pokładzie, pasażerowie muszą jedynie zsynchronizować ich playlistę z ekranem wbudowanym w fotel przed nimi. Ponadto, mogą użyć swojego telefonu komórkowego lub tabletu jako dodadtkowego ekranu.

 

Większy relaks dzięki lepszemu ciśnieniu w kabinie i innowacyjnemu systemowi oświetlenia.
Kabina w nowym Airbusie ma szerokość 5,6 metrów i jest bardziej przestronna niż w porównywalnych typach maszyn. Pasażerowie zyskują więcej przestrzeni i bardziej komfortowe warunki podróżowania. Ponadto, specjalna konstrukcja modelu A350-900 sprawia, że ciśnienie w kabinie jest lepiej dostosowane, a pasażerowie docierają do miejsca docelowego bardziej wypoczęci. Ciśnienie w kabinie będzie podobne do ciśnienia powietrza zmierzonego na wysokości 1800 metrów w miejsce 2400 metrów w podobnych typach maszyn. Efekt wzmacnia również nowatorski system oświetlenia LEDowego. Lufthansa jako pierwsza na świecie linia lotnicza zastosowała różnorodne ustawienia świateł na pokładzie A350-900, które są dostosowane do pory dnia i nocy.

 

Światowy debiut innowacyjnej technologii świetlnej - 24 opcje oświetlenia odpowiadające biorytmom dnia i nocy.

Lufthansa będzie pierwszą linią lotniczą na świecie korzystającą z różnych ustawień systemu oświetlenia na pokładzie A350-900, które zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać biorytmom dnia i nocy. Każdy pasażer, który podróżował przez różne strefy czasowe, zna ten problem – podczas takich rejsów, organizm traci swój naturalny rytm. Dzięki nowemu A350-900 Lufthansy, wreszcie umożliwiono zastosowanie określonego oświetlenia w odpowiednim czasie. Efekty świetlne będą również wykorzystywane aby stworzyć atmosferę restauracyjną podczas wydawania posiłków.

 

LH A350-900 system oświetlenia 1 1200

 

Samopoczucie naszych pasażerów jest dla nas szczególnie ważne. Dzięki innowacyjnemu systemowi oświetlenia możemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby podróżujących – powiedział Dr Reinhold Huber, odpowiedzialny za dalszy rozwój obszaru Doświadczenie Klienta (Customer Experience). Technologia LED na pokładzie A350-900 zapewnia łącznie 24 różne ustawienia. W dalszej kolejności Lufthansa będzie również instalować ten system na pokładach Boeingów 747-800.

 

Zakres ustawień systemu oświetlenia został opracowany na podstawie badań z obszaru chronobiologii i rozpoznanych skutków dziennych i nocnych biorytmów człowieka. Duża liczba odkryć naukowych stała się podstawą do technologii stworzonej przez profesora Christiana Gunga z Charité oraz doktora Achima Ledera. Ciepłe relaksujące światło jest włączane podczas okresów przeznaczonych do odpoczynku, a chłodniejsze światło stymuluje w fazach aktywniejszych. Lufthansa rozwinęła ten zróżnicowany system oświetlenia we współpracy z projektantami z Kardorff Ingenieure w Berlinie. Przy wyborze oświetlenia skupiamy się na potrzebach pasażerów. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć przyjemną atmosferę, która znacząco poprawia nastrój pasażerów podczas podróży – wyjaśnił Profesor Volker z Kardorff.

 

Od 10 lutego pierwszy A350-900 Lufthansy będzie stacjonować w Monachium. Na początku będzie obsługiwać trasy do Delhi i Bostonu. Na pokład może zabrać 293 pasażerów – 48 w Klasie Biznes, 21 w Klasie Ekonomicznej Premium oraz 224 w Klasie Ekonomicznej. A350-900 jest najbardziej innowacyjnym i przyjaznym środowisku samolotem floty dalekiego zasięgu na świecie. Zużywa 25% mniej kerozyny, emituje 25% mniej spalin i jest znacznie cichszy niż inne tego typu maszyny.

 

Źródło: LufthansaAdd this to your website