Emirates otwierają połączenie do Phnom Penh w Kambodży
czwartek, 23 lutego 2017 14:10

1 lipca tego roku do siatki połączeń Emirates dołączy Phnom Penh. Loty do stolicy Kambodży będą realizowane przez samolot Boeing 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej.

 

Rejs nr EK388 z Dubaju zaplanowano na 9:15 z lądowaniem w Rangunie o 17:25. Następnie samolot odleci z Rangunu o 18:55, przylatując do Phnom Penh o 21:25.  Godzina wylotu z Dubaju umożliwi dogodną przesiadkę podróżującym z szeregu miast w Europie, m.in. Paryża, Londynu czy Frankfurtu.  Lot powrotny nr EK389 z Phnom Penh zaplanowano na 23:10 z lądowaniem w Dubaju o 5:40 następnego dnia, po krótkim postoju w Rangunie. Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego.

 

 

Otwarcie codziennego połączenia Dubaj-Phnom Penh zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem bezpośrednich lotów na trasie Dubaj-Hanoi. Od 1 lipca pasażerowie Emirates udający się do stolicy Wietnamu nie będą musieli już zatrzymywać się po drodze w Rangunie.

 

Phnom Penh leży w południowo-środkowej części Kambodży i jest najludniejszym miastem w kraju, a także głównym portem dla osób pragnących zwiedzić kompleks świątynny Angkor Wat w pobliżu miasta Siĕm Réab, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wzrost gospodarczy i rozwój infrastruktury w ostatnich latach sprawił, że stolica kraju stała się ważnym ośrodkiem turystycznym i gospodarczym. W 2015 roku Kambodżę odwiedziło ponad 4,7 miliona zagranicznych turystów i szacuje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 8 milionów. Dalszemu rozwojowi sprzyja ukończona w marcu ubiegłego roku rozbudowa terminalu na lotnisku w Phnom Penh, która pozwoliła na dwukrotne zwiększenie zdolności przewozowej.

 

 

Ponadto nowa trasa Dubaj-Rangun-Phnom Penh umożliwi bezpośrednią podróż między dwiema azjatyckimi stolicami. Emirates będzie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie między tymi miastami.

 

Wśród towarów najczęściej wywożonych z Phnom Penh najprawdopodobniej znajdą się artykuły odzieżowe.

 

Loty na trasie z Dubaju do Phnom Penh będą realizowane w dwóch klasach – biznes i ekonomicznej, a pasażerom będzie przysługiwać wysoki limit bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes).  Na podróżujących liniami Emirates czeka ponad 2 500 kanałów w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice oraz bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej w wybranych samolotach przewoźnika.

 

Źródło: EmiratesAdd this to your website