Wizz Air otwiera 26. bazę w Kiszyniowie, w Mołdawii.
środa, 29 marca 2017 17:04

Wizz Air świętował wczoraj (28 marca 2017 r.) otwarcie 26. bazy, w Kiszyniowie, w Mołdawii. Jeden z nowych samolotów Airbus A320 będzie obsługiwać siedem niskokosztowych tras, w tym dwie nowe – do Barcelony i do Berlina. Jednocześnie linia celebrowała przewiezienie 500 000 pasażerów na trasach z i do Kiszyniowa, a podróżujący z Rzymu, szczęśliwy 500 000. pasażer został uroczyście powitany i nagrodzony biletem powrotnym WIZZ.

 

HA-LYS new livery MKO 1200


Nowa baza w Kiszyniowie to inwestycja Wizz Air warta 99 mln $ i utworzenie 36 miejsc pracy. Załoga WIZZ jest szkolona w oparciu o najwyższe standardy, aby zapewnić najlepszą opiekę i obsługę pasażerów na pokładzie podczas każdego lotu WIZZ. Umieszczony w bazie samolot będzie obsługiwać loty na nowych trasach do Berlina i Barcelony, które będą odbywać się po dwa razy w tygodniu oraz pozwoli zwiększyć liczbę lotów na istniejących trasach z Kiszyniowa: do Bolonii i Wenecji.


W 2016 roku, z oferty Wizz Air w Mołdawii skorzystało prawie 225 000 pasażerów, którzy docenili niskie ceny połączeń, wygodny i przystępny system rezerwacji oraz wysoki poziom usług WIZZ. Tym samym linia odnotowała wzrost o 54%, a jej działalność przyczyniła się do utworzenia dodatkowych 169 miejsc pracy** w branżach, takich jak: transport, turystyka i hotelarstwo. Mołdawia jest 14. krajem na mapie baz WIZZ. W 2017 roku linia dysponuje 350 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 47% w porównaniu do poprzedniego roku.


Linia Wizz Air rozpoczęła działalność w Kiszyniowie we wrześniu 2013 roku oferując najwyższą jakość usług oraz niskokosztową ofertę podróży lotniczych. Na przestrzeni minionych czterech lat, linia przewiozła 500 000 pasażerów w mołdawskiej siatce połączeń.
Pasażerowie planujący wyjazdy wakacyjne lub weekendowe do jednej z siedmiu destynacji mogą skorzystać z oferty dostępnej na wizzair.com, gdzie ceny biletów rozpoczynają się już od 29,99 EUR*.


NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z KISZYNIOWA:

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Berlin

czwartek, niedziela

26 marca 2017

Barcelona

wtorek, sobota

28 marca 2017

 

Podczas konferencji prasowej w Kiszyniowie, Tamara Vallois, Dyrektor Komunikacji w Wizz Air, powiedziała: Z dumą świętujemy otwarcie 26. bazy WIZZ. W 2013 roku rozpoczęliśmy działalność w Mołdawii i od tego czasu przewieźliśmy 500 000 pasażerów na naszych niskokosztowych trasach przyczyniając się tym samym do wzrostu zatrudnienia, rozwoju sektora lokalnej turystyki i lotnictwa oraz wzmocnienia relacji biznesowych pomiędzy Mołdawią i pozostałymi krajami Europy. W naszej ofercie z Kiszyniowa jest siedem tras do czterech krajów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na mołdawskim rynku i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z władzami lotniska w Kiszyniowie. Załoga WIZZ zapewnia doskonałą jakość usług na pokładach naszych nowych samolotów Airbus A320.


Jesteśmy świadkami niezwykle ważnego wydarzenia w Porcie Lotniczym w Kiszyniowie. Otwarcie tutaj bazy Wizz Air świadczy o rosnącym znaczeniu naszego lotniska w branży lotniczej i zapewnia szeroki wybór lotów do wielu europejskich miast rozwijając jednocześnie zatrudnienie w branży lokalnej turystyki i lotnictwa. Avia Invest czeka na kolejne niskokosztowe trasy z Kiszyniowa - podkreślił dyrektor generalny Portu Lotniczego Kiszyniów, Petru Jardan.

 

*bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

**ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

 

Źródło: Wizz AirAdd this to your website