LOT wystartował do Miasta Aniołów!
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:13

3 kwietnia 2017 roku LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner tuż po godzinie 16:30 wystartował z Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs, który będzie przebiegał między innymi nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą. Na pokładzie jest 3 doświadczonych pilotów i 10 członków personelu pokładowego, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Połączenie do Los Angeles jest czwartym kierunkiem LOT-u do Ameryki Północnej i pierwszym w historii rejsowym połączeniem na Zachodnie Wybrzeże USA.

 

788 SP-LRB PZO


Od dziś Dreamlinery LOT-u będą wykonywały rejsy do Los Angeles w każdy poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Połączenie z Warszawy do Kalifornii jest najdłuższym rozkładowym połączeniem w ofercie polskiego przewoźnika. Samoloty LOT-u będą pokonywały w każdą stronę około 10 tysięcy kilometrów. Podróż potrwa około 12,5 godzin i jest to najkrótsza podróż z regionu Europy Środkowo-Wschodniej na Zachodnie Wybrzeże USA.


Pasażerowie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej potrzebują wygodnej oferty bezpośrednich połączeń na Zachodnie Wybrzeże USA, które staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych czy biznesowych podróży. Tylko w ubiegłym roku Kalifornię tylko latem odwiedziło ponad pół miliona osób z naszego regionu! LOT jest pierwszą linią w regionie, która odpowiada na ten potencjał i który sprawi, że liczba podróżujących na tej trasie na pewno znacząco wzrośnie – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Rozkład połączeń do Los Angeles został zaprojektowany tak, by umożliwić krótkie i wygodne przesiadki pasażerom z dowolnego miasta w Europie. Po drodze z Tel Awiwu, Wiednia, Pragi, Budapesztu, Sankt Petersburga, Sofi, Bukaresztu, Moskwy, Tallinna, Kijowa czy większości polskich miast jest tylko godzinna przesiadka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Około 2 godziny przesiadki w drodze do Los Angeles rozkład zapewnia dla połączeń z Astany, Wenecji, Sztokholmu, Paryża czy Mediolanu.

 

788 LRD PZO


To w zasadzie bezkonkurencyjna oferta i to działająca w obie strony. Co roku obserwujemy rosnącą liczbę Amerykanów, którzy zarówno turystycznie jaki i biznesowo interesują się regionem Europy Środkowo-Wschodniej, który jest dziś najszybciej rozwijającym się regionem Europy. LOT stwarza im dziś warunki do dalszego rozwoju tych relacji – dodaje Rafał Milczarski.


Połączenie do Los Angeles będzie obsługiwane wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami świata, tj. Boeingami 787 Dreamliner. Dzięki zaawansowanej technologii, pozwalają one na utrzymanie na pokładzie o wiele lepszego ciśnienia, większej wilgotności i zapewniają o wiele więcej przestrzeni. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tak zwanego jet lagu.


Na pokładzie Dreamlinera pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Klasa biznes to 18 foteli, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka – jednego z największych na rynku. W czasie podróży pasażerom oferowane są posiłki, serwowane – niczym w restaruacji – indywidualnie na wysokiej jakości zastawie. Towarzyszy temu szeroki wybór alkoholi i napojów bezalkoholowych.


Klasa LOT Premium Economy to 21 przestronnych foteli, które wyposażone są w indywidualne podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda. Dzięki większemu wyhyleniu oparć, zapewniają o komfort i wypoczynek nawet w czasie długiego rejsu. W tej klasie także serwowane jest bogate menu, alkohole i napoje bezalkoholowe.


W klasie LOT Economy na pokładzie Dreamlinerów pasażerowie mogą cieszyć się większą niż w innych samolotach prywatną przestrzenią. Fotele rozkładają się do przodu nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nami, wyposażone są także w podnóżki. Każdy pasażerm na do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej wyposażony w złącze USB. W klasie ekonomicznej także serwowane są bezpłatne, ciepłe i urozmaicone posiłki oraz szeroka gama napojów.


Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasiegu w siatce LOT-u, w tym czwartym kierunkiem w Ameryce Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT. Kolejnym nowym połączeniem do Ameryki Północnej będzie połączenie do Newark, które ruszy już 28 kwietnia. Na początku sierpnia LOT uruchomii z kolei bezpośrednie połączenie między Krakowem a Chicago.


Bilety na rejsy do Los Angeles można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

 

Źródło: PLL LOTAdd this to your website